Görev Vakfı Genel Kurulu Tamamlandı

Görev Vakfı Genel Kurulu’ndan atılım kararı çıktı. Asya Çağı Üniversitesi için kollar sıvandı. Görev Medya da zirveyi hedefledi. Yeni mütevelli heyeti üye yazımına başladı. 2022’ye damga vurmak için ilk bin üyeden biri siz olun!

GÖREV Vakfı 6. Olağan Genel Kurulu Toplantısı dün İstanbul Mali Müşavirler Odası’nda yapıldı. Toplantı, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Daha sonra 2020 yılına ait yönetim kurulu faaliyet sunuldu ve değerlendirildi. Toplantının ilerleyen saatlerinde Görev Vakfı’nın büyük bir coşkuyla açıkladığı Asya Çağı Üniversitesi, burs ve huzurevi projelerinin sunumu yapıldı. Aydınlık ve Ulusal Kanal yöneticileri durum değerlendirmesi ve gelecek hedefleri ile ilgili sunumlar yaptı. Daha sonra yönetim kurulu ve mütevelli heyeti seçimleri düzenlendi. Asya Çağı’nın önünü açacak öncü kadroları belirlendi. Kurul toplantısında konuşan Vatan Partisi Genel Başkanı Dr. Doğu Perinçek, Görev Vakfı’nın eşi benzeri olmadığını, tarih yazdığını belirtti ve öncülerin Görev Vakfı’nı büyütmek için çalışması gerektiğini belirtti.

Erkan Önsel

‘TARİH YAZAN BİR VAKIF’

Dr. Doğu Perinçek konuşmasında şu ifadeleri kullandı: “Bu farklı bir vakıf toplantısı. Ben acaba dünya tarihinde böyle bir vakıf var mı diye düşünüyorum. Büyük dava insanları olarak burada bir araya geldik. Bu vakıf Türkiye ve dünyadan sorumlu. Türkiye büyük zorluklarla karşı karşıya. Hepimiz iyi biliyoruz ki bu zorluklardan üretim devrimi ile çıkacağız.

“Burası öncüler toplantısı. Ama öncü demek sadece kendisi fedakârlık yapan insan demek değildir. Öncü aynı zamanda öncü ruhunu toplum taşıyan ve toplumu öncü yapan demektir. Buradan çıktıktan sonra, buradaki yüksek karakteri bütün Türkiye’ye taşımamız lazım. Onun için sadece bize değil sanayiciye, çiftçiye, işçiye, esnafa yani üreticiye büyük görevler düşüyor. Zorlukları yenmek için dağları yararak, demirleri eriterek çözüm bulan insanların evlatlarıyız. Türkiye bu yoldadır. Biz bu kültürün insanlarıyız.

“Tarihte böyle bir vakıf yok. Gelecekte de sadece Görev Vakfı olacak. Tarih yazan bir vakıf. Buradaki konuşmaların hepsi tarih yazma azmini gösteriyor. Görev Vakfı bize önümüzdeki dönemdeki enerji kaynaklarını sunacak. Görev Vakfı’na güveniyoruz ve omuz veriyoruz. Görev Vakfı’nın verdiği görevlere hep beraber omuz veriyoruz. Çok büyük başarılara imza atacağız. Önümüzdeki dönemde Görev Vakfı’na hız veren davanın Türkiye’nin kaderini tayin edecek konumlarda olduğunu göreceğiz. Hükümet olacağız.”

‘GÖREV VAKFI TARİHİ BİR KURUL YAPIYOR’

Toplantının sunuş konuşmasını Görev Vakfı Başkanı Erkan Önsel yaptı. Önsel, Görev Vakfı’nın tarihi bir Genel Kurul yaptığını söyledi ve vakfın projelerini anlattı: “Binlerce üyeyi bağrında toplayan büyük Görev Vakfı’nı yeniden inşa ediyoruz. Bu karar Türkiyemizin bugünkü somut durumuyla doğrudan bağlantılıdır. Asya’dan yeni bir dünya doğuyor, doğmaktadır. Çürümek ve batmakta olan Atlantik sistemine karşı yeni bir seçenek Türkiyemizin ve tüm insanlığın önündedir. Türkiye’nin hiçbir kurumu Atlantik sistemi içinde varlığını devam ettiremeyecektir. Eskimeye başlamışlardır ve yıkılıp gideceklerdir. Türkiye, Asya Çağının öncü ülkelerinden biri olacaktır. Bu tarihi süreç başlamıştır.

‘TAŞINMAZ BAĞIŞLARI GELİYOR’

“Projenin başında Sayın Şule Perinçek bulunuyor. Sizlere birazdan sunumunu yapacak. Asya’nın doğusu ve batısını çift başlı kartal simgesiyle birleştiren Asya Çağı Üniversitesi (AÇÜ) yeni çağdaş dünyanın bilim kalelerinden biri olacaktır. Asya çağının bilim insanlarını yetiştireceğiz. İnsancıl, hümanist, paylaşmacı, kamucu bir programın bilimini yaratacağız. Her yeni uygarlık kendine tekabül eden insanını yaratır. Ulaşmak istediği hedefin insan tipine büyük kültürel ataklarla erişebilirsiniz. AÇÜ bu büyük atağın temsilcisi olacaktır. Şimdiden Rusya, Çin ve İran’la görüşmeler yapıyoruz, mesafeler alıyoruz. Asya Çağı Üniversitesi’nde okuyan gençlere Asya’nın üretim merkezlerinde istihdam olanakları sağlayacağız. Asya Çağı’nın üniversitesi olacak! Bu müthiş bir heyecan yaratmaktadır. Daha şimdiden İstanbul’dan, Ankara’dan ve Güdül’den taşınmaz bağışları gelmeye başladı. Şimdi el verme zamanıdır. Haydi göreve.”

‘İLK KAZMAYI HAVRAN’DA VURUYORUZ’

Huzurevi projesinin geldiği noktayı da aktaran Önsel şunları kaydetti: “Görev Vakfı’na yaraşır bir huzurevi inşa edeceğiz. Arsalarımız hazır. İlk kazmayı Havran’da vuruyoruz. 45 kişilik huzurevini kuruyoruz. İşte Ethem Dülgeroğlu aramızda. Kendisine teşekkür ediyoruz. Size müjdeliyoruz ki, ikinci huzurevini Biga’da kuracağız. Yasal işlemleri başlatıyoruz. İsmail Ayhan Yücel aramızda kendisine teşekkür ediyoruz.”

‘ULUSAL KANALIMIZI ZİRVEYE TAŞIYACAĞIZ’

Aydınlık ve Ulusal Kanal’ın kampanyalar sonucu geldiği durumu da aktaran Önsel şöyle devam etti: “Biliyorsunuz Ulusal Kanal büyük bir atakla dijital yayın platformuna girdi. Öncülerin büyük katkılarıyla salgın koşullarında gerçekleştirdiğimiz kampanya hedeflerini aşarak taşınmaz ve nakdi bağışlar 21 buçuk milyon TL’ye ulaştı. Bu imkan Ulusal Kanal’a yüzde 400 oranında izleyici getirdi. Şimdi Ulusal Kanalımızı zirveye taşıyacağız. Aydınlık Gazetemiz ise etkili, sarsıcı ve yol gösterici yayınlarıyla siyasete yön vermektedir. Özellikle son dönemde Mustafa İlker Yücel arkadaşımızın Genel Yayın Yönetmenliğinde ve Osman Erbil arkadaşımızın Genel Müdürlüğünde yeni başarılı ataklarıyla gündeme oturmuştur. Dijital yayıncılıkta yeni ataklar başlattılar. Müjde; Sesli Aydınlık geliyor.”

USMER’in üreten Türkiye’nin programını başarıyla inşa ettiğini belirten Önsel şunları kaydetti: “Ulusal Strateji Merkezimizin yeni başkanı Şule Perinçek’tir. Genel Yayın Yönetmenliğini yaptığı Atatürk’ün Bütün Eserleri’nin yaratılmasında büyük emeği olan arkadaşımız şimdi Görev Vakfı’nda Ulusal Strateji Merkezimizin başkanlığını yapmaktadır. Bilim insanlarımız, akademisyenlerimiz, hem Türkiye’de hem de uluslararası düzlemde üreten Türkiye’nin programını USMER önderliğinde başarıyla inşa ediyorlar.

“Türk Devriminin yayınevi Kaynak Yayınları, Atatürk’ün Bütün Eserleri’ni 30 cilt halinde yayınladı. Kaynak Yayınları’nın yaptığı en büyük iştir bu. Bu büyük eserin yazarı Mustafa Kemal Atatürk’tür. Bu yüzden Kaynak Yayınları çeliğe yazmıştır Atatürk’ü, silinemez, yok edilemez. Tarihi bir anıttır.

“Görev Holdingimizi yurt içi ve yurt dışında örgütledik. Üretenlerin Türkiyesini kurmak için sanayicilerimize ve iş insanlarımıza, Türkiye’de ve uluslararası alanda büyük olanaklar sağlıyoruz. Tugay Şen arkadaşımızın başkanlığında Görev Holding başarılı çalışmalarını sürdürüyor. Birazdan kendisi size kapsamlı raporunu sunacaktır.

“Teori Dergimiz, Bilim ve Ütopya Dergimiz; teori, program ve bilim dünyasının seçkin değerleridir. Alanlarında eşsizdirler. Bilimi ve entelektüel birikimi temsil ediyorlar. Gündem belirliyorlar ve tarihe devrimci müdahalelerde bulunuyorlar.

“Yüzyıllardan gelen tarihi birikimin üzerinde duruyoruz. Büyük İslam Uygarlığının ve cumhuriyet devriminin mirasçısıyız. Görev Vakfı’nın önemini kavrıyoruz. Şimdi önümüzde bu birikime layık olma görevi var. Sırtımızdaki yük ağırdır. Varsın olsun. Ağır yükleri taşımak görevimizdir. Görev Vakfı olarak büyük görevlere hazırız. Bütün kurumlarımızla Görev Vakfı’nı Türkiye sathında ve yurt dışında yeniden inşa ediyoruz. İstanbul ve İzmir dışında kalan bütün illerimizde temsilcilikler açacağız. Mevcut yapımızı yeniliyor ve güçlendiriyoruz. Mütevelli heyetimize yeni isimler katılıyor ve onayınıza sunuyoruz. Tarih yapmak bugün içindir. Unutmayalım bugün de tarih olmaktadır. Yüzyıllık bir kurum inşa ediyoruz. Şimdi görev zamanıdır. Sevgili vatanımız yeni bir çağa, Asya Çağı’na girmenin sancıları içindedir. Nur topu gibi bir Türkiye doğuyor. Görev Vakfımız mevziye girmiştir. Görev Vakfı’nı büyütüyoruz. Görevlerimizi başarmak için yapıyoruz.”

ETHEM SANCAK: YAPAMAYACAĞIMIZ İŞ YOK

İş insanı Ethem Sancak da Genel Kurul’a katıldı. Sancak “Çok heyecanlıyım. Görüyorum ki dava arkadaşlarım davalarına inanmışlar ve Görev Vakfı etrafında toplanmışlar. Ben de diyorum ki böyle olduğu müddetçe yapamayacağımız iş yok. Ulusal Kurtuluş Savaşı’nın içindeyiz. Er ya da geç bunu başaracağız ve mazlum milletlerin öncüsü olacağız.” dedi.

‘BÜYÜK HEDEFLERE ULAŞACAĞIZ’

Görev Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Tugay Şen, holding çalışmaları hakkında sunum yaptı: “Biz bugüne kadar yaptığımız çalışmalarla Avrasya coğrafyasında önemli imkanlar açtık. Ve inanıyoruz ki Görev Holding küresel ölçekte adından bahsedilen bir yapılanma haline gelecek. Üreten Türkiye’nin emekçilerinin, kaynağını sağlamak gerektiğinin farkındayız. Görev Vakfımızın önümüze koyduğu projelerin önemini biliyoruz ve Görev Holding olarak bize düşen sorumlulukların farkındayız. Daha büyük hedefler için çalışacağımıza söz veriyoruz.”

45 KİŞİ KAPASİTELİ

Görev Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi Hasan Ali Kızılırmak, Vakfın açıkladığı huzurevi projesinin ayrıntılarını aktardı: “Huzurevimiz Balıkesir Havran’da inşa edilecek. 20 çift, 5 tek kişi olmak üzere toplam 45 kişi kapasiteli. Kişi başı alan 22 metrekare, kişi başı kapalı alan ise 18 metrekare. Sağlık kurumlarına mesafesi 2 kilometre.”

‘ÖĞRENCİLERLE MANEVİ BAĞ KURACAĞIZ’

Görev Vakfı Genel Sekreteri Yadigar Özen vakfın açıkladığı burs projesini şöyle anlattı: “Burs projesinde ilk önce ihtiyacı karşılayacağız. İki kaymaları doğru yerde buluşturacağız. Birçok hayırsever burslarını veriyor. Kendi bakış açımızla bağışlarımızı yönlendireceğiz. Yeni bağışçılar örgütleyeceğiz. Resmi işlemleri hızla sonuçlandıracağız. Burs hesabı açacağız. Lise ve üniversite öğrencilerini hedefleyeceğiz. Kampanyayı TGB ile birlikte yürüteceğiz. Yayınlarımızdan ve iletişim araçlarımızdan propaganda yapacağız ve bütün çevremizi seferber edeceğiz. Öğrenci ile maddi değil manevi bağlar kuracağız, burs verdiğimiz gençlerimizi kurmak istediğimiz dünya ufkuyla buluşturacağız ve sorumluluklar paylaşacağız. Üyelik ve atılım kampanyasında ise 1000 yeni üye ile ulaşmaya çalışacağız.”

‘KENDİ ALANINDA TEK VE ÖNCÜ ÜNİVERSİTE’

Şule Perinçek USMER Çalışmaları ve Asya Çağı Üniversitesi Projesi ile ilgi bir sunum yaptı: “Türkiye’nin ve dünyanın zamanı dar. Bizden acil görevler bekliyorlar. Ülkemizdeki bilim insanlarını ortaklaştıran hedefler doğrultusunda etkinlikler düzenliyoruz, çalışmalar yapıyoruz. Türkiye üretim devrimini eşiğinde. Demek ki bu hedefe odaklanacağız. Milli siyasetleri, planları, projeleri üreteceğiz. Tarımdan İstanbul trafiğine, madenlerimizden enerjiye, denizciliğimize kadar Türkiye’nin çaresi var. Böyle gitmez diyeceğiz.

“Asya Çağı Üniversitesi’nde Asya uygarlığına önderlik edecek insanlar yetişecek. Kendi alanında tek ve öncü bir üniversite olacak. 4 dilin eğitimi yapılacak. Kültür, edebiyat, tarih, felsefe gibi sosyal bilimler alanında bölümler açacağız. Bu sadece 4 kadim uygarlığın birbirini tanıması olarak değil, bunları paylaşmak açısından da çok önemli. Üretimin merkezi artık Asya’ya kaydı. Batı medeniyetinin temelleri çürüdü, su aldı. Biz yepyeni bir bina inşa ediyoruz. Üniversite bu binayı inşa edecek, onun temelini atacak.

“YÖK’ün bazı kuralları var, onları yerine getirmeye çalışıyoruz. Bizim kampanyamızın bu bakımdan da önemi büyük. Bunları hızlandırmak üzere de taşınır ve taşınmaz bağışlara ihtiyacımız var. Belli bir miktarda gayrimenkul varlığınızın olması lazım. Menkul bağışları vakfın hesaplarına gönderebiliyorsunuz. Bunları hayatınız boyunca kullanabiliyorsunuz. İntifa hakkı sizde kalmak üzere oturduğunuz daireyi de verebilirsiniz. 225 milyonluk bir bütçeyi bulmak zorundayız. Bu sayede üniversiteyi daha hızlı kurabiliriz.”

‘SİZLER SAYESİNDE BAŞARDIK’

Adnan Türkkan

Genel Kurul’da Görev Vakfı bünyesindeki medya kurumlarından Aydınlık Gazetesi ve Ulusal Kanal’ın yöneticileri de konuşmalar yaptı.

Ulusal Kanal Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Türkkan sunuşunda şunları söyledi: “Görev Medya’nın arkasında 100 yıllık bir birikim var, Aydınlık… 21 yıldır Ulusal Kanal var. İddialıyız önümüzdeki döneme Aydınlık Gazetesi ve Ulusal Kanal damgasını vuracak. Geçen sene Ulusal Kanal olarak büyük bir seferberlik başlattık. Alın teri ve göznuruyla gelen o büyük başarıyı burada kutluyoruz. Ulusal Kanal, Türkiye’deki tüm platformlarda var. Yani o bozguncu kaos haberleri nereden ulaştırılmaya çalışıyorsa onun karşısında artık Ulusal Kanal var. Sizler sayesinde başardık.”

Soner Araştırma şirketinin verilerini de paylaşan Adnan Türkkan, Ulusal Kanal’ın en çok takip edilen ilk 4 kanaldan birisi olduğunu vurguladı, hedeflerini birinci kanal olmak şeklinde duyurdu.

Teknik altyapının güçlendirileceğini vurgulayan Türkkan “Üretmelerin sesi olan kanalımız daha da güçlendirelim.” dedi.

İRADE VARSA YOL BULUNUR!

Osman Erbil

Aydınlık Gazetesi Genel Müdürü Osman Erbil de çalışmaları şöyle aktardı: “Yaptığımız atılımlarla hedefe kilitlendik. Hem basılı gazetede hem dijital gazetede hem internet sitesinde iddiamızı her geçen gün artırıyoruz. Ve dijital gazetede, Türkiye’de bir ilki gerçekleştiriyoruz. Artık haberleri dinleyebileceğiniz sesli e-gazetemiz var. Tıkla oku ve tıkla dinle özelliğiyle Aydınlık her zaman yanınızda, kolayca okunacak ve dinlenecek. Aynı zamanda aydinlik.com.tr’yi baştan sona yeniliyoruz. İki buçuk ay sonra kullanımda olacak. Haberleri takipte, paylaşmada çok çok memnun kalacağınız bir siteyle karşınızda olacağız. Basılı gazetemize de daha fazla kaynak aktaracağız. Ekonomik gidişatın etkilediği sektörlerin başında basın-yayın geliyor. Mart ayında kağıdın tonu, dolar fiyatı üzeriden yüzde 54 artış göstermiş. Ama isterse yüzde 100 artısın. Bizler devrimciyiz. İrade varsa yol bulunur!”