Başkandan Mesaj

Görev Vakfı 31 Mart 2015 tarihinde resmen kurulmuştur. Vericilerin, fedailerin kuruluşudur. Türk Milletine karşılıksız hizmet eden, bir elin verdiğini diğer elin bilmediği, fedakarlık ve dayanışma ruhuyla donanmış eşi benzeri olmayan bir vakıftır.

Bünyemizde Aydınlık, Ulusal Kanal, Ulusal Strateji Merkezi (USMER) ve Görev Holding yer almaktadır. Yarattığımız kaynaklarla milletimizin öncü kurumlarına büyük atılımlar yaptırıyoruz.

Türkiyemiz zor ve çetin bir süreçten geçiyor ancak çözümü biliyoruz. Kamucu, halkçı, devletçi bir programı yayın organlarımız her gün halka anlatıyor.

Milli yayıncılık alanında büyük mücadele veriyoruz.

Soba borusuyla uzaya çıktık. İşte vakfımız yürüttüğü mücadele ile, milletimizin elbirliği ile bunu başardı. Ulusal Kanal’ı dünya çapında bir kanal yaptık. Aydınlık gazetemiz her gün Türkiye’nin önüne görevler koyuyor, devlete ve millete yol gösteriyor. İzlenme ve okunma oranlarımızı yükseltmek için kolları sıvadık; aydınlık.com.tr ve ulusal.com.tr ile yepyeni bir sıçrayış yakaladık. Artık milyonlara ulaşıyoruz, ama yetmez !

Ulusal Strateji Merkezimiz uluslararası düzeyde program çalışmalar yürütüyor, en köklü sorunlarımıza kurtuluş formülleri geliştiriyor. Kültür, sanat, Türk Dili alanlarında fikir hayatımızı besliyor, Türkiye’nin çözüm bekleyen sorunlarını program seviyesinde çözümlere kavuşturuyor. Görev Holdingimiz Asya’dan Avrupa’ya milli üreticileri fırsatlarla buluşturuyor, Asya uygarlığının kapılarını açıyor.

Günden güne yeni atakların, büyük sıçramaların eşiğine geldik. Geçmişte nasıl yaptıysak, şimdi ve yarınlarda da aynı ruh haliyle hareket edeceğiz. Yaparız irademiz her geçen gün daha da ateşleniyor!

Ülkemizi emperyalist Batı’nın tahakkümüne bırakmayacağız, topyekün milletçe üreterek kalkınacağız, bolluğu hakça paylaşacağız. Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında tam bağımsız Türkiye kurulacaktır, bu kesindir.

Şimdi ilk görevimiz dönem başlarken öğrencilerimizi eğitim yolculuğunda yalnız bırakmamaktır. Görev Vakfı – Levent Kırca Burs Kampanyamıza tüm dostlarımızın desteğini bekliyoruz. Öğrenci sayımızı yüzlerden binlere çıkaralım, Türk Milletinin dayanışma elini gençliğimize uzatalım.

Bu görevleri başarmak için Türk Milletinin öncülerine güveniyoruz, tek dayanağımız siz ÖNCÜLERDİR ! Sizlerin alın terinden artırarak yarattığınız kaynaklarla bu atılımları yapacağız, nakdi ve gayrimenkul bağışlarınızı bekliyoruz…

Tepeden tırnağa üryanız, vericiler üryandır.

Temel felsefemiz Yunus Emre’den bize kalmıştır :

Mal sahibi, mülk sahibi,

Hani bunun ilk sahibi,

Mal da yalan, mülk de yalan,

Var biraz da sen oyalan…

 Hz. Muhammet öldüğünde yalnız bir hırkası vardı, üryandı. “Yöneticileri zengin olan milletler fakir olur…” diyerek üryan çıktı yola ve büyük İslam medeniyetinin kuruluşuna önderlik etti.

Atatürk de öyle değil miydi ? Neyi var neyi yoksa bu millete bağışlamadı mı ?

Demek ki tarihi üryanlar yapıyor …

Görev Vakfı da bu anlayış üzerine yükseliyor. Sizleri tekrar GÖREVE çağırıyoruz.

Selam, sevgi ve saygılarımızla…

Erkan Önsel
GÖREV VAKFI BAŞKANI