Görev Vakfı’na İletişim Ödülü

Yeni Arayışlar Girişimi Platformu Derneği’nin (YAPDER) desteklediği Kent ve Yaşam Ödülleri’nin 13’üncüsü sahiplerini buldu. Görev Vakfı ‘İletişim Ödülü’nü aldı.

Aralarında bilim insanları, kentleşme uzmanları ve sivil toplum örgütü önderlerinin yer aldığı 50 kişilik jüri, ödül sahiplerini belirledi. İstanbul Armada Hotel’de düzenlenen törene, siyaset, iş dünyası ve basından yoğun katılım oldu. Gazeteci Celal Toprak tarafından kanalekonomi’de yayınlanan Kent ve Yaşam programı kapsamında verilen ödüller, proje üretmiş kişi ve kurumları onurlandırma amacı taşıyor. Ödül töreninin sloganı “Daha yaşanabilir kentler ve mutlu insanlar” olarak belirlendi.

Organizasyon kapsamında Görev Vakfı, ‘İletişim Ödülü’ne layık görüldü. Ödülü vakıf adına Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Pamukoğlu aldı. Burada konuşan Pamukoğlu şunları söyledi:

“Jüriye teşekkür ediyorum. Vakfımız genç bir vakıftır. Cumhuriyete sahip çıkan, bağımsız, patronsuz medya girişimlerine katkı sunan bir vizyona sahibiz. Bu çerçevede Aydınlık gazetesi, Ulusal Kanal ve Kaynak Yayınları’nı da destekliyoruz. Tabi ki olmazsa olmazlarımız arasında kültür ve sanat projelerimiz var.Henüz iki yıllık bir kurumuz, şimdiden bu ödüle layık görüldük. Ülkemizin kalkınması için kültür ve sanata katkıda bulunmaya devam edeceğiz. Daha önce dünya çapında ülkemizin gururu ve UNICEF’in “İyi Niyet Elçisi” olan Gülsin Onay’ın belgeselini yaptık. Şimdi de büyük projelerimiz var, yaşlılar için bir bakımevi projesi gündemimizde. Sosyal sorumluluklarımızın bilincindeyiz.”