Ulusal Radyo Yayında. Gerçeğin Frekansı 100.8

Ulusal Kanal ailesine yeni bir üye katıldı. Türkiyenin öncü, halkçı sesi Ulusal Radyo bu sabah 100. 8 frekansında yayın hayatına başladı. Pek çok tanınmış isim yayına bağlanıp destek mesajları verdi. Ulusal Radyo yayınlarını www.ulusalradyo.com adresinden de takip edebilirsiniz. Türk basın tarihinde hiç olmadığı kadar tek seslilik dayatmasıyla karşı karşıya olduğumuz bu dönemde özgür, cesur, halktan yana yeni bir ses yükseldi. Ulusal Kanal yeni bir atakla Ulusal Radyo’yu kurdu. Ulusal Radyo, 100.8 frekansında İstanbul’dan yayın hayatına başladı. Radyonun açılışı 1 Haziran 2018 sabah saat sekizde İstiklal Marşı’yla yapıldı. Deneyimli spiker Gûlgûn Feyman Budak’ın sunumunda Ulusal Kanal – Ulusal Radyo ortak yayınına katılan Türk basın ve cemiyet hayatının seçkin isimleri tebrik mesajlarını iletti. Görev Vakfı Medya Grubu bünyesinde faaliyet gösterecek Ulusal Radyo, haber ve müzik kanalı olacak.

Ulusal Radyo stüdyosunun ilk konukları Ulusal Kanal Genel Yayın Yönetmeni Çağdaş Cengiz, Ulusal Kanal Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Türkkan ve Ulusal Kanal Genel Müdürü Mustafa Kaya oldu. Yayın İstiklal Marşı’yla açıldı. Yayın sırasında Adnan Türkkan saz çaldı, Çağdaş Cengiz türkü söyledi.

Ulusal Kanal Genel Yayın Yönetmeni Çağdaş Cengiz
Ulusal Kanal’ın izleyicileri, Ulusal Radyonun dinleyicileri, bu mücadelede hep yüreklerimizin yanında hissettiğimiz fedakar insanlar sayesinde bu radyo açıldı. Biz sadece görevimizi yapmaya çalıştık.

Ulusal Kanal Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Türkkan
Çok mutluyuz. Herkesi selamlıyoruz. Bu radyo halkın radyosu. Biz sadece vesile olduk. Özgürlüğünü, bağımsızlığını savunun herkesin radyosu olacak burası.

Ulusal Kanal Genel Müdürü Mustafa Kaya
İstiklal Marşımızla bir ocak daha açtık. Şimdi İstanbul’daki dostlarımıza sesleniyoruz. Yakında tüm dostlarımıza sesleneceğiz. İlk defa bizi dinleyenlere hoşgeldiniz diyoruz.

Telefon bağlantıları ile devam eden yayın heyecan yarattı. Cumhurbaşkanı adayı Doğu Perinçek, CHP Milletvekili Mustafa Balbay, TBB Başkanı Metin Feyzioğlu, Görev Vakfı Başkanı Mustafa Pamukoğlu, TRT eski baş spikeri Mehpare Çelik, gazeteciler Uğur Dündar, Yılmaz Özdil ve yazar Nihat Genç’in içinde olduğu çok sayıda isim yayına katılarak dinleyicileri selamladı, destek mesajları verdi.

Vatan Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Adayı Doğu Perinçek
Hayatımızın en güzel sesini duyduk. Sabahleyin ilk işimiz hemen 100.8’den Ulusal Radro’yu aradık, bulduk.Bulunca sevgilimize kavuşmuş gibi olduk. Bir bayram bugün. Milletimiz için, insanlık için. Hep beraber Milletimize söz veriyoruz. Artık gümbür, gümbür halkın bir sesi var, emekçinin sesi var, üreticinin sesi var. Onun için şimdi daha güvenliyiz. Geleceğe çok daha umutlu bakıyoruz.

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu
Günaydınlar. Ne güzel sabah sesinizi duymak, böyle güzel bir haberle güne başlamak… Bugün malum tarafsız, bağımsız, korkmadan, cesaretle ve kimseye yaranma telaşı olmadan yayın yapan bir medya kuruluşu bulmak, çölde su bulmak gibi bir şey. Bulduğum için çok mutluyum. Çok teşekkür ediyorum. Böyle bir ortamda buna soyunmak da büyük bir cesaret işi. Ama ben sizlerin cesaretinizin emsallerini gördüğüm için hiç şaşırmadım.

ADD Genel Başkanı Tansel Çölaşan
Türkiye’de artık cesur basın lazım. Halktaki inancı görüyorum. Korku duvarlarının kalmadığını görüyorum. Cesur yürekler direniyorsunuz, direniyoruz. Bu halkın direnişi. Ben sizi yeni bir mevzi kazandığınız için kutluyorum. Başaracağınıza inanıyorum.

CKD Genel Başkanı Canan Arıtman
Ulusal Radyo’nun sesini duyduğumda ilk duygularım, büyük bir sevinç, heyecan, huzur ve güven oldu. Ulusal adı, ülkemiz için, güçlü bir kalenin, bir savunma hattının ismidir.
Sarper Özhan: gazetenin kanalın yanına bir radyonun getirlmesi çok yararlı. Bundan dolayı tebrik ederim hepinizi.

TGB Genel Başkanı Cem Dikmen
Ulusal Kanal Türkiye’nin vicdanlı insanlarının sesiydi. Şimdi radyoyla daha geniş bir kiteye ulaşacaktır.

GÖREV Vakfı Başkanı Mustafa Pamukoğlu
Görev Vakfı tarafsız ve patronsuz medya amacıyla yola çıktı. İsmini de büyük yurtsever Levent Kırca verdi. Biz de 2 buçuk yıl önce kurduk. Ulusal Kanal da Görev Medya Grubunun bir parçası. Şimdi de radyomuz oldu. Vakıf hedefine yavaş yavaş ulaşıyor. Radyoyla önemli bir adım attık.

TRT Eski Baş Spikeri Mehpare Çelik
Radyoculuk yayının hasıdır. Biz yayının namusunu öğrendik. Yayının namusu vardır. Çok büyük bir başarı. Dileğim tüm Türkiye’de dinleyebilelim. Yaparız. Yolumuz açık olsun.

Gazeteci Yazar Nihat Genç
Bu göz şu anda görüyorsa hakkını vermeli. Bu dil konuşuyorsa, haksızlığa, ahlaksızlığa, ikiyüzlülüğe karşı konuşabilmeli. O halde konuşabilmenin hakkını vermeliyiz. Ulusal Kanal’a geldim. Sizleri tanıdım. Çok mutlu oldum. Daha bir gün kimse bana şu cümlen kesikti, şu fazlaydı diye ima bile etmedi. Kendimi daha özgür hissettiğim bir yer olmadı. Ulusal Radyo’nun da bu şekilde devam edeceğine, halkın, bağımsızlığın, cumhuriyetin sesi olacağına inanıyorum.

Gazeteci Yazar Uğur Dündar
Tarifsiz bir sevinç içindeyim. TGB’li gençlerin, Çağdaş Cengiz ve arkadaşlarının peşimizden geliyor olmaları, bu mesleği bizden daha başarılı olarak yapıyor olmaları, yarın için umut veriyor. TGB’li gençler denildiğinde gözümün önüne Atatürk’ün cumhuriyeti emanet ettiği pırıl pırıl gençlik geliyor. Bu radyoda onların sesinin topluma yansıyacak olması da hepimiz için ayrı bir güvence.

Gazeteci Yazar Yılmaz Özdil
Bu kadar baskı ortamında, medyanın feci bir hale geldiği ortamda nefes alabileceğimiz, kendimizi iyi hissedebileceğimiz bir mecraya daha kavuştuk. Bunu bize sağlayan herkese yürekten teşekkür ederiz. Belki dünyanın herhangi bir köşesinde bir radyonun yayın hayatına başlaması sıradan karşılanabilir. Türkiye’de hele ki bunu Ulusal yapıyorsa önemi çok daha büyük. Samimiyetimle söylüyorum, kendi gazetem Sözcü açılmış gibi, köşe yazısı yazabileceğim bir mecra bulmuşum gibi mutluyum. İyi ki varsınız arkadaşlar.

Tiyatro-Sinema Sanatçısı Müjdat Gezen
Çok sevindim. Hayırlı olsun. Radyo çok güzel bir kültürdür. Radyosuz yapamam. Okula geldiğimde radyo kanalını açıp müzik dinliyorum. Bu radyo çok güzel işlevleri yerine getirecek.

Tiyatro-Sinema Sanatçısı Gülsen Tuncer
Bu sevindirici olmasının yanında çok da şaşırtıcı. Sanki dün kar yağıyordu, bugün kiraz ağaçları çiçek açtı. Bir radyo kazanılmasının yanında öyle güzel bir enerji yaydınız ki. Umut, güzellik, iyilik inancı yayıyorsunuz. Ülkemize bir hayat öpücüğü veriyorsunuz. Hepinizi sevgiyle kucaklıyorum.

CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay
Diyorum ki Türkiye tek kişiye teslim olmayacağını göstermiştir. İsterse seçimi Erdoğan kazansın bitmiştir. Yayıncılığın ne kadar zor olduğunu biliyorum. Sizler mevcut yayınların yanına radyo koyma aşamasına gelmişseniz, bu da ülkenin tek kişiye teslim olmayacağının göstergesidir diyorum.

Tiyatro Sanatçısı Dilek Türker
Ülkemizi aydınlığın kaplayacağı günler yakın gibi geliyor. Radyoyla gücümüz daha da artacak. Sesimizin kitlelere ulaşması için radyo büyük güç verecek. Kurduğunuz bu iletişim ağının son derece önemli olduğuna inanıyorum.